Grzejniki stalowe

Grzejniki stalowe

Grzejniki stalowe, często nazywane również płytowymi, to najczęściej stosowany w budownictwie mieszkaniowym i użytkowym rodzaj grzejników. Ich uniwersalność i korzystna cena powodują, że są nieodzownym elementem niemal każdej instalacji centralnego ogrzewania. Grzejniki stalowe różnią się budową - zwłaszcza strukturą panelu (płaską lub fałdowaną), sposobem podłączenia (podłączenie dolne, boczne), a także wyglądem (kształtem i kolorem). Grzejniki stalowe mogą też mieć różną liczbę płyt grzewczych (najczęściej od 1 do 3). Główni producenci grzejników płytowych to firma PURMO oraz marki KELLER i NANOPANEL należące do grupy SBS.

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki łazienkowe

Grzejnik to nieodłączny element każdej łazienki. Jego zadaniem jest ogrzewanie i wysuszanie powietrza, a często także suszenie - stąd najczęstszym kształtem grzejnika w łazience jest drabinka lub rama z poprzecznymi kolektorami, ewentualnie kolektory poziome połączone z jednym lub dwoma znajdującymi się po środku lub na boku kolektorami pionowymi. Często jednak grzejnik łazienkowy staje się elementem wystroju, stąd popularność nietypowych kształtów i kolorów. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie grzejnika z lustrem zapewniające dodatkową funkcjonalność bez zajmowania przestrzeni. Polecani przez nas producenci grzejników łazienkowych to PURMO, ZEHNDER, ENIX i TERMA.

Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne to coś więcej niż element instalacji cieplnej. Mają za zadanie zapewniać ciepło, stanowiąc jednocześnie ciekawy element wystroju wnętrza. Często modele grzejników dekoracyjnych stosowane są zamiennie z grzejnikami łazienkowymi. Oferowane są z reguły w pełnej gamie kolorystycznej oraz z powłoką chromowaną. Mogą być montowane standardowo przy podłodze, jak również w nietypowych miejscach, nierzadko w orientacji pionowej. Do łask wracają nowoczesne grzejniki żeberkowe, które odpowiednio zaprojektowane wyglądają doskonale, mając przy tym wysokie parametry wydajności. Szczególnie polecamy grzejniki firm PURMO, TERMA i ZEHNDER.

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe

Zdobywające ogromną popularność grzejniki aluminiowe produkowane są w procesie ciśnieniowego odlewania stopów aluminium. Ich atrakcyjna cena i uniwersalność powodują, że często są wykorzystywane w biurach, pomieszczeniach służbowych itp. Zastosowanie aluminium jako tworzywa umożliwia zapewnienie doskonałych parametrów wymiany ciepła, a dzięki temu wysoką efektywność instalacji. Dodatkowo grzejniki te są profilowane tak, aby utworzyć jak największą powierzchnię przez którą oddawane jest ciepło. Firmy wyspecjalizowane w produkcji grzejników aluminiowych to przede wszystkim włoski FONDITAL, a także należące do grupy SBS marki ALICE oraz KELLER.

Zakupy z 8% VAT

Chcesz zapłacić 8% VAT i oszczędzić aż 15%?
Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej!

Łódź: (42) 288 49 33 lub 602-623-300
Kielce: (41) 201 05 59 lub 602-474-874

Kontakt